K smrti dobrý kafe

Nad dalším šálkem „smrťácké kávy“ se opět sejdeme v pondělí 25. listopadu 2019 v KAJ CAFÈ v Ostravě.

Pojďme si povídat o všem, co nás napadá ke smrti.

Při tématických přednáškách o umírání, doprovázení a smrti vnímáme velkou potřebu účastníků sdílet svou vlastní zkušenost. Čas je však většinou vymezen pro dikuzi k danému tématu.
Naším záměrem je vytvoření bezpečného prostoru pro svobodný dialog o smrti a umírání, o tajemství smrti a také o popírání smrti naší novodobou kulturou. 
Autentický rozhovor a sdílení vidíme jako cestu, kterak situaci pozvolna měnit. 
Konkrétní téma s sebou nese každý z účastníků, těšíme se na vás!

Navíc tentokrát budeme promítat fotografie z akce K smrti dobrý festival. Můžete sdílet své dojmy a dát nám zpětnou vazbu, co vylepšit.

Sejdeme se  25. listopadu 2019 mezi 17 – 20 hodinou v kavárně KAJ CAFÈ, na Poděbradově ulici 312/32, kousek od křižovatky s ulicí Stodolní).


Akce probíhá v souladu s principy Deth Cafe ((www.deathcafe.com)
Vstup volný, činnost našeho spolku můžete podpořit darem. Váš dar poslouží rozvoji myšlenky přírodního hřbitova – Haldy vzpomínek.

Ptáte se – co to má být to „Death Cafe“? 
„V roce 2014 jsme založili Death Cafe v Denveru, v jedné malé kavárně. Protože jediný způsob, jak mluvit v jakékoli kultuře o smrti, je nad kávou, čajem a zákusky. (smích) A i když jsme setkání nikde neinzerovali, byl o ně hned obrovský zájem, za chvíli jsme se do prostorů nemohli vejít. Teď děláme Death Cafe v místním knihkupectví a i tam už lidé sedí na schodech.“

(Nancy English v rozhovoru pro Cestu domů, celý rozhovor: https://www.umirani.cz/cl…/cena-za-mlceni-o-smrti-je-hroziva). 

Již proběhlá Death Cafe zde: https://deathcafe.com/deathcafe/9132/